12.04.2023

Jak wygląda organizacja transportu paczki do Szwecji?

Obecnie transport paczek jest usługą, która cieszy się coraz większą popularnością. Bez wątpienia przyczynił się do tego rozwój handlu internetowego. Jednakże warto zauważyć, że nie jest to jedyna przyczyna, bowiem Polacy coraz częściej decydują się na zmianę adresu zamieszkania – najczęściej na ten za granicą. Jeśli planujesz przeprowadzkę do Szwecji lub jeśli planujesz wysłać paczkę do tego pięknego kraju w Skandynawii, i zastanawiasz się, jak wygląda organizacja paczki do Szwecji – spieszymy z wyjaśnieniami!

1.       Kurier Szwecja – Polska. Wybierz odpowiednią firmę

Pierwszą i najważniejszą decyzją przy organizacji transportu paczki z Polski do Szwecji lub ze Szwecji do Polski, jest wybór odpowiedniej firmy kurierskiej. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę np. „wysyłka paczki do Szwecji”, natkniesz się na mnóstwo ofert wielu firm, które oferują tego typu usługi. Bez względu na to, co planujesz wysłać (książki, meble, sprzęty elektroniczne, RTV i AGD) warto nawiązać kontakt z firmą, która ma grono zadowolonych klientów i której usługi są naprawdę wysokiej jakości. Wybierz firmę, która najlepiej zajmie się Twoimi potrzebami, ma jasne wytyczne względem kosztów transportu i zadba, aby paczka dotarła do Szwecji na czas.

Właśnie tymi wartościami kierujemy się w JDC, gdy zajmujemy się regularnym przewozem paczek i bagaży.

2.       Przygotowanie paczki do wysyłki za granicę

Ten krok jest równie ważny, jak wybór firmy kurierskiej (a nawet jeszcze ważniejszy). Twoim zadaniem jest zabezpieczenie przesyłki tak, aby trafiła do Szwecji nienaruszona. Ważne, żeby w przesyłce nie było pustych przestrzeni, jeśli takie są, wypełnij je np. folią bąbelkową. Żaden element nie powinien swobodnie przemieszczać się w przesyłce w momencie jej przenoszenia. Pamiętaj również, że standardowa przesyłka ma kształt prostokąta. Doklejenie dodatkowej części lub wystające elementy nie są dopuszczalne. Każda firma świadcząca usługi posiada też regulamin określający, co może, a także co nie powinno znaleźć się w przesyłce.  Gdy paczka zostanie odpowiednio przygotowana, zajmij się jej oznakowaniem. Każda transportowana przesyłka powinna mieć naklejony adres nadawcy i odbiorcy (z numerem telefonu i kodem pocztowym).

3.       Wybierz transport z Polski do Szwecji

Każda firma oferująca usługi kurierskie do Szwecji, gwarantuje różne opcje transportu. Może być to transport drogą morską, powietrzną lub tradycyjnie – transport drogowy. W JDC oferujemy transport drogowy. Taki rodzaj pozwala nam na pełną kontrolę bagażu oraz zapewnia niebywałą elastyczność (w porównaniu do transportu powietrznego), którą doceniają nasi klienci. Nasze samochody są przystosowane do przewozu bagaży na trasie Polska – Szwecja oraz pozwalają na przewóz mebli, RTV i AGD oraz materiałów budowlanych.

Zbliżamy się do końca. Zanim przejdziemy do punktu czwartego, upewnij się, że paczki są przygotowane i odpowiednio oznakowane. Jeśli tak, możesz przejść się do wybranego wcześniej kuriera i powierzyć transport przesyłki do Szwecji. Możesz także…

4.        Zamówić kuriera w JDC

Tak, zgadza się. Nie musisz wychodzić z domu. To kurier może przyjechać do Ciebie. Na stronie internetowej www.jdc.pl/cennik możesz sprawdzić ofertę i zlecić wysłanie paczki do Szwecji. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie: podać liczbę paczek, ich wagę, wymiary oraz dane nadawcy i odbiorcy. Wybierz opcję „przesyłka z Polski do Szwecji” (lub ze Szwecji do Polski), rodzaj płatności i naciśnij “złóż zlecenie”. Proste, prawda? Na podany w zleceniu adres e-mail otrzymasz automatyczne potwierdzenie zgłoszenia, a w kolejnej wiadomości pracownik JDC potwierdzi i prześle szczegóły dotyczące realizacji zlecenia.

Mamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu przesyłek na trasie Polska – Szwecja. Przesyłki z Polski odbieramy w każdy dzień roboczy i doręczamy w Szwecji w każdy weekend.

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Szwecji, chcesz wysłać paczkę do bliskich lub potrzebujesz transportu paczek i bagaży – jesteśmy do dyspozycji. Jesteśmy firmą, która zadba o bezpieczeństwo Twojej paczki i dostarczy przesyłkę kurierską szybko i tanio. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!